Pasívny príjem, alebo ako zarobiť peniaze na internete

Posted on Posted in Online marketing

Aké máte príjmy?

Máte dve možnosti: ak pracujete, dostávate od svojich šéfov /od svojho šéfa/ výplatu, v prípade, že podnikáte, dostávate peniaze od svojich klientov, zákazníkov za svoje služby alebo predaný tovar. Princíp je v tom, že zarobené peniaze nie sú vždy v priamej úmere s vynaloženou energiou a časom na prácu.

Fixný príjem/mesiac – najviac zamestnaných pracuje za fixnú mzdu, ktorá nie je nikdy postačujúca. Je jedno, či zarábate 500 alebo 5000 eur, väčšina ľudí zarobené peniaze minie, prax ukazuje, že so zvyšujúcou sa mzdou sa zvyšujú aj naše nároky.

Flexibilný príjem/mesiac – mnohé firmy ponúkajú flexibilnú mzdu na základe odvedenej práce. Čo sa môže zdať zaujímavé a spravodlivé, ale po čase človek zistí, že síce zarobí, ale občas by bolo fajn zájsť si na dovolenku, alebo odísť v piatok o druhej domov. Tak sa vrátia k fixnej, ale nižšej mzde, nech majú pokoj.

Najhoršia varianta /ale existujúca/, keď veľa pracujete, ale nemáte z toho príjem. Napr. keď niekto robí obchody – chodí po stretnutiach, pripravuje cenové ponuky, no zisk z uzavretých obchodov ledva pokryje jeho náklady. S týmto sa stretávajú aj malé firmy, ktoré v konkurenčnom boji znižujú svoje ceny, a, síce majú dosť klientov, sú stratoví, lebo ich nízke ceny nepokryjú náklady na prenájom, personál atď.

Existuje aj varianta, keď zarábate oveľa viac ako pracujete. Toto sa volá pasívny príjem. Pozor! Neznamená to, že nerobíte vôbec nič a peniažky začnú naskakovať na účet. Znamená to, že si zarobené peniaze odrobíte na začiatku. Ako? Rozbehnete fungujúce podnikanie, kde všetci vedia čo majú robiť, máte  jeden fungujúci systém a potom postačí tento systém udržiavať a on bude fungovať za minimum vašej práce. Bude fungovať aj vtedy, keď odídete na dva týždne na dovolenku, alebo keď vám ochorie dieťa a budete sa venovať práci oveľa menej.  Ako zistíte, že zarábate naozaj pasívne? Napr. keď odídete na tú dovolenku, tak vám nebudú každú chvíľu vyzváňať s otázkou, čo máme teraz robiť.

Najjednoduchšia verzia je online podnikanie. Keď podnikáte cez internet, viete si vybudovať automatizovaný systém, ktorý robí reklamu na váš výrobok/službu aj keď dovolenkujete – napr. cez bannery, cez blog, vďaka kľúčovým slovám a dobre napísaným textom záujemcovia stále chodia na vašu stránku a váš produkt sa stále predáva /aj bez vás/  takisto cez vašu stránku, kde ho vedia objednať cez objednávací formulár. Newslettre /ktoré „posielajú“ potenciálnych zákazníkov  na vašu stránku a tým pádom aj predávajú/ môžete nastaviť aj na  rok dopredu. Ak chcete posielať týždenne 1 list, stačí, ak napíšete 53 newslettrov, nastavíte si to na stránke a na rok máte urobený kus práce.

Nie každé podnikanie sa dá plne automatizovať, ale je dobré, keď aspoň časť príjmov je pasívnych. Napr. kaderníčka môže predávať prípravky na vlasy.  Internet ponúka plno možností na vytvorenie pasívnych príjmov, len to treba využiť. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *