Tipy, ako si nájsť čas na prácu

Posted on Posted in Online marketing

Ako by ste opísali svoj denný režim s malým dieťaťom/s malými deťmi?

Ak ste odpovedali „chaotické“ – zlá odpoveď. Chaotické je to, čo už vám  vymklo z rúk. Ja používam radšej termín flexibilný režim;)  Kedy si teda nájsť čas na prácu? Zopár užitočných rád:

  1. Nikdy neviete dopredu KEDY a KOĽKO práce urobíte v ten deň – berte to ako fakt. Ak vaše dieťa spí od jednej do tretej, počítajte s tým, že zajtra sa to môže zmeniť.  Týka sa to celého vášho režimu, ten sa pri malom dieťati mení každú chvíľu. Skúste teda robiť týždenné plány. Predpokladám, že máte cieľ, ktorý chcete dosiahnuť, máte plán, ako to dosiahnete, rozdeľte si úlohy na týždne, nie na dni. Môže sa stať, že budete mať zlý deň /alebo ho bude mať vaše bábo/, príp. ochorie/te/, takto sa nebudete stresovať. Keď niektorý deň nestihnete splniť nejakú úlohu, nič sa nestane,  druhý deň to dobehnete.
  2. Príliš veľa úloh a rolí – ste matka, manželka, staráte sa o domácnosť, jednoducho máte kopec povinností, navyše, ako som už písala vyššie, denný režim dieťatka sa stále mení, a to vy sa musíte prispôsobovať. Za takýchto okolností nie je ťažké ustúpiť od pôvodných cieľov a mamkine záujmy sú  väčšinou odsunuté na druhú koľaj.  Čo s tým? Musíte sa rozhodnúť ČO naozaj chcete a pracovať na tom, napr. či si chcem len privyrobiť na materskej, alebo  si chcem niečo vybudovať, čo ma uživí a nebudem sa musieť  vrátiť do práce. Potom si  naplánujte jednotlivé kroky ako to dosiahnete. Úlohy si dávajte na týždne, dôvod je napísaný vyššie.
  3. Rozmýšľajte! – a kúpte si malý zošit /ako za starých čias/. Rozmýšľať môžete kedykoľvek pri akejkoľvek činnosti /pri varení, kojení, upratovaní, na ihrisku, na prechádzke atď/. Zapíšte si všetky dobré nápady, takže keď sa dostanete na počítač, nebudete musieť vtedy rozmýšľať, čo by som vlastne mala urobiť. Len to urobíte.
  4. Nájdite si „svoj“ čas /a trvajte na ňom/ – všetky máme voľnú hodinku – dve, kedy môžeme pracovať. Pre mňa sú to večerné hodiny, ráno mi to jednoducho nemyslí. Ale večer, keď malý zaspí /príp. ocko uspáva/, pc je môj a môžem sa realizovať. Áno, občas to nevyjde. Nestresujte, buďte radšej flexibilné. + 1 dobrá rada: občas si doprajte dovolenku. A hlavne si ju užite J
  5. Stále neviete, kam vtesnať tie hodiny na prácu? Vyhoďte telku a vypnite sociálne siete. Nemať TV je v dnešnej dobe in, my sme ju vyhadzovali z iných dôvodov /neznášam tuctové veci a davovú psychózu/už pred 5 rokmi a je lepšie, oveľa lepšie, verte mi. A nezáviďte susede, že oná pozerá večer seriál, kým vy pracujete. Uvidíte aký je to pocit, že nie ste závislá od cudzej firmy, od šéfa, nemáte problém ostať doma, keď vám dieťa ochorie a každý deň ho môžete čakať s teplým obedom, keď príde zo školy. Toto všetko vám vynahradí večere pri práci.

Príjemnú prácu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *